Podzimní zkoušky

Nivnice 8.9.2007

Merlin

I. cena, 272 bodů, nos 4, 6. místo z 20 psů

V tento slavnostní den jsme se sjeli v myslivecké klubovně v Nivnici, kde jsme se mimochodem na zkoušky pečlivě připravovali za neuvěřitelné pomoci naší kamarádky Pavlínky. Nervy jsem měla doslova v kýblu, i když jsem se snažila namluvit si, že jen jedu na náš obvyklý výcvik s kamarády :))
Byla docela zima, ale naštěstí začalo poprchávat až po zkouškách samotných.
Merlin Michal byl plně naložen všemi možnými krámy, které jsem mu naložila do batohu (výstroj pro psa, pro nás a ještě navrch obří brašna s foťákem) :)) Tímto mému drahému muži děkuji za veškerou podporu a trpělivost po celou dobu přípravy na veškeré zkoušky a za focení, které zrovna narozdíl ode mě neproživá! ;)
No abych pokračovala... Sešlo se 20 psovodů se svými čtyřnohými spolubojovníky a vylosovali jsme si čísla, která nás rozhodila do jednotlivých skupin. Ve skupině jsme se sešli s Pavlou s její maďarkou Desou a Jarkem s němkou Citou, což pro nás bylo hodně potěšující, protože jsme si navzájem dodávali odvahu a povzbuzovali se po celou dobu zkoušek :) Já jsem si vytáhla č. 4 v první skupině, která byla složena z šesti pejsků.
Jen ve zkratce – výslednou tabulku uvidíte sami, ale ráda bych se vyjádřila aspoň k některým „známkám“ :))
Merlin Jak už jsem psala, Merlin opravdu zkazil na vodních zkouškách jedinou disciplínu a to donášku kačeny z hluboké vody, kdy si starou poměrně nechutnou kačku zabodl zobákem do krku, vydávil ji a pak mi ji celý znechucený nechtěl donést. Nakonec jsem ho naštěstí přivolala a kačku potom už pěkně odevzdal. Nicméně od SZVP mi to začal dělat jak naschvál pořád dokola, protože si zkrátka pamatoval, že tam nedostal za uši :( I když jsme před podzimními zkouškami tuto disciplínu hodně trénovali, bylo mi jasné, že od vodních zkoušek uteklo málo času a s největší pravděpodobností s kačkou zakraví i nyní. No nezklamal :)) Takže za 2 na této poslední disciplíně, alespoň vím co doladit...
Merlin Jak jsem zjistila, když jsem si něčím „100% jistá“, tak to náš miláček pohnojí :) Jen tak mimochodem kačku nosíval z vody krásně a na zkouškách, no jak jsem psala... No a tak se stalo, že náš zrzavec, který mi nikdy neutekl za zvěří tak, že by zmizel zcela z dohledu (jen 1x za srnečkou, ale obratem se vyřítil z lesa zpět..) na těchto zkouškách vzal dráhu při samostatném hledání za srnčím :( Naštěstí se vrátil do stanoveného limitu, ale za poslušnost tím pádem dostal automaticky malá 2. Vzhledem k jeho jinak perfektní ovladatelnosti měl za další známku za poslušnost za malá 4, tak se tato známka zprůměrovala na 3. No a to je zase jak říkám... Byla jsem si stoprocentně jistá touto disciplínou, kdy Merlin normálně perfektně systematicky, rychle a vytrvale hledá a „nikdy“ neuteče daleko za zvěří, tak díky tomu, že nyní utekl, uhnal se, a pak byl totálně vyřízený - styl, rychlost a vytrvalost dostal za 3. Co dodat...
Merlin Teď ve zkratce ta pozitiva, která naprosto přebila negativa :) Vlečky, aporty, dohledávky srstnaté a pernaté – samé 4! :) Pracoval naprosto úžasně, byla jsem na něj opravdu hrdá, jak matka na syna! :)) Není nic krásnějšího pro majitele loveckého pejska, než když se Vám pes vrací po dokonale vypracované vlečce se zvěří na plnou mordu v plné rychlosti a pak bezchybně v sedu odevzdá.. Byla jsem šťastná a hrdá :)
Ale to nejlepší nakonec... Při dohledávce pohozené pernaté jsem Merlina vypustila a jak naschvál se před ním zvedl zajíc, který mu proběhl přesně pod nosem. Merlin se za ním bryskně otočil a než se stačil pořádně rozběhnout, odpískla jsem ho zpět! Jen jsem slyšela pobouřené vyjádření pánů rozhodčích směrem k zajíci, který psovi narušil disciplínu :)) Naštěstí jsme si společně oddychli, když to Merlin po mém zapísknutí okamžitě otočil zpět, dohledal bažantíka a perfektně dopracoval přinesení. Potlesk milé korony završil Merlinovo excelentní předvedení disciplíny. Tímto si u mě Merlin „vyžehlil“ to samostatné hledání... :) Měla jsem chuť si ho odnést ke koroně v náručí, ale vzhledem k tomu, že mezi námi není až takový váhový rozdíl, rychle jsem si to rozmyslela :))
No a to je to hlavní co jsem Vám chtěla sdělit :)Merlin Gratulujeme ještě jednou Pavle ke nádherné 2. mistu v I. ceně s plným počtem bodů!!! Jarkovi a Zdeňkovi taktéž ke krásné I. ceně!
Musím poděkovat především právě Pavle, která nám poskytla zvěř na trénování, obrovskou pomoc a hlavně její přátelství :)
Stejně tak zdravíme Zdeňka (už jsme zase kamarádi? :)), Jarka a jeho milou rodinku, Radima a Fredu, která nám to ještě jednou natře :), Věrka, Petra, Tondu, Fera a další se kterými jsme absolvovali tuto přípravu :)
Moc děkujeme všem našim kamarádům a Merlinovým příznivcům a jeho fanynkám za to, že jste nás podrželi, drželi nám pěsti a za Vaše sms a telefonáty, které nám vždy moc povzbudí!!!
Vaši Merlinovci :))

Ben z Liderovic (Merlin) – Podzimní zkoušky – I. cena, 272 bodů, nos 4, 6. místo z 20 psů

ZPĚT

HOME

AKTUALITY